Szukaj
    Pierwszym etapem otrzymania jakiejkolwiek pożyczki od banku lub innej instytucji czy firmy posiadającej stosowne uprawnienia jest przedstawienie motywów oraz swojego podłoża zawodowego, czyli najlepiej umowy z pracodawcą. Służy to przede wszystkim określeniu wiarygodności jako klienta, który wciągu określonego czasu będzie spłacał otrzymaną pożyczkę. Jeżeli osoba uprawniona do podpisywania umowy z osobą ubiegającą się o pożyczkę zauważy, że dochody drugiej strony są zbyt małe taka pożyczka może zostać niewypłacona. Osobom, które ubiegają się o otrzymanie stosownej pożyczki ze strony banku czy innej instytucji, towarzyszą rozmaite powody. Najczęściej jest to jednak zakup czegoś nowego, niezbędnego lub przynajmniej bardzo potrzebnego, na co wciąż osoba zainteresowana nie posiada odpowiednio dużo funduszy. Bardzo często decyduje się ona na zakup samochodu. Posiadając przynajmniej część pieniędzy, lub nawet nie, jest ona w stanie stać się właścicielem swojego wymarzonego auta. www.regra.com.pl

Maksymalna wartość pożyczki

Każda pożyczka, która udzielana jest przez bank, oparta jest na ustalonych wcześniej zasadach, jakie powinny przestrzegać obie strony, czyli zarówno osoba otrzymująca pieniądze, jak i wręczająca je. W przygotowanej wcześniej umowie określone powinny zostać najważniejsze kwestie, jak chociażby maksymalna wartość pożyczki, jaką może otrzymać zainteresowana osoba. Najczęściej zależy ona przede wszystkim od aktualnych i co najważniejsze stałych dochodów klienta. Czym są one większe, tym większą pożyczkę może on otrzymać. Ukazanie siebie jako osobę wiarygodną oraz posiadającą zdolność spłacania kredytu jest bardzo istotne i czasami jest wręcz najważniejszym czynnikiem, który zadecyduje o ostatecznej decyzji banku czy jakiejkolwiek instytucji udzielającej pożyczek o przyznaniu ich. Maksymalna wartość pożyczki może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, jednak w celu jej otrzymania, trzeba w sposób dość klarowny przedstawić swoją motywację oraz cele, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze, a także źródło stałych dochodów oraz ich wartość. Są to wyłącznie najważniejsze warunki, jednak nie warto zapominać o wielu pozostałych, jakie zostały ustalone przez bank.

Wiarygodność osoby ubiegającej się o pożyczkę

Aby otrzymać pożyczkę ze strony banku, koniecznie trzeba spełnić kilka podstawowych wymagań, które pozwolą określić stopień wiarygodności osoby ubiegającej się o nią, czyli przede wszystkim jej zdolności spłacania oraz stabilność materialną. Wiarygodność osoby ubiegającej się o pożyczkę sprawdzana jest przez osoby specjalizujące się w kwestiach finansowych poprzez dokładną analizę przedstawionych przez nią danych dotyczących jej stałego źródła dochodu. Informacje na ten temat powinny przedstawiać między innymi kwotę, jaką wnioskodawca zarabia wciągu miesiąca oraz czas, do którego posiada on zapewnione miejsce na danym stanowisku w swojej firmie. Jeżeli przedstawiciele banku uznają, że dana osoba posiada możliwości spłacania kredytu, czyli że jest wypłacalna, otrzymanie pożyczki z jej strony okaże się kilkakrotnie łatwiejsze i zdecydowanie przybliży ją do niej. Każda osoba może otrzymać maksymalnie tak wysoką pożyczkę, jaką tylko jest w stanie spłacić i jaką określiła wcześniej we wniosku. Osoby zarabiające niezbyt dużo pieniędzy miesięcznie, nie mają wiec możliwości ubiegania się o pożyczkę w postaci kwoty, której nie będą w stanie spłacić.

Wniosek o przyznanie pożyczki

Ubieganie się o przyznanie pomocy materialnej w postaci pożyczki nie jest skomplikowane, jeżeli osoba zainteresowana dostosuje się do kilku podstawowych zasad, nie omijając jakiegokolwiek etapu proceduralnego. Pierwszy polega na znalezieniu stosownej firmy, instytucji lub banku, który posiada całkiem atrakcyjną ofertę i który udzieliłby pożyczkę na warunkach, jakie odpowiadają obu stronom. Kolejnym, bardzo istotny etapem, jest odpowiednie wypełnienie wniosku o przyznanie pożyczki. We wniosku trzeba podać swoje dane osobowe oraz przedstawić motywy, jakie towarzyszą danej osobie ubiegającej się o daną kwotę. Jeżeli powód, dla którego chce ona otrzymać określoną sumę, zostanie zaakceptowany przez drugą stronę, zdecydowanie zbliży ja to do otrzymania zgody na pożyczkę. We wniosku o jej przyznanie trzeba zawrzeć jednak zdecydowanie więcej informacji, jak chociażby dane dotyczące aktualnie podjętej pracy, wynagrodzenia otrzymywanego za nią oraz okresu zatrudnienia. Tego rodzaju informacje są bardzo istotne, jeżeli chodzi o potwierdzenie wiarygodności danej osoby oraz jej możliwości spłacania pożyczki, o którą ubiega się ona w określonym miejscu.

Spłacanie pożyczki a wizerunek dłużnika

Regularne spłacanie otrzymanej wcześniej pożyczki przez klient jest bardzo istotne i gwarantuje nie tylko wygodne zajmowanie się kwestiami finansowymi i rozliczeniowymi, lecz także zdecydowanie wpływa na przyszłość finansową oraz wizerunek danej osoby, która skorzystała wcześniej skorzystała z określonych usług finansowych. W przypadku, gdy okazuje się ona niewypłacalna lub gdy posiada określone problemy ze spłacaniem rat, jej wizerunek staje się zdecydowanie mniej atrakcyjny z punktu widzenia osoby lub instytucji odpowiedzialnej za udzielanie pożyczki oraz odpowiedzialnej za dopilnowanie jej spłacania przez klientów. Osoba, która wcześniej zagwarantowała, że regularnie będzie dokonywać spłaty pożyczonych pieniędzy, a która obecnie posiada określone trudności w wywiązywaniu się z podpisanej umowy, staje się dłużnikiem wobec banku i powinna być świadoma tego, że w przyszłości podczas kolejnego ubiegania się o pomoc finansową w banku może mieć trudności z jej otrzymaniem. W takiej sytuacji może ona ponownie okazać się osobą niewypłacalną, czyli taką, z którą bank nie chce utrzymywać kontaktów finansowych opartych na jakichkolwiek zobowiązaniach.

Pożyczka na dowód osobisty

Otrzymanie pożyczki w banku staje się coraz łatwiejsze, przede wszystkim ze względu na doświadczenie, jakie nieustannie tego rodzaju instytucje zdobywają w tym zakresie. Obecnie przedstawienie wszystkich dokumentów jest często procesem zbędnym, a czasami ogranicza się ono wyłącznie do dowodu osobistego. Tego rodzaju pożyczki proponowane są przede wszystkim osobom wiarygodnym, sprawdzonym już przez bank czy inna instytucję, do których posiada się zaufanie ze względu na ich wcześniejsze terminowe i rzetelne spłacanie rat. Pożyczka, którą można otrzymać na dowód osobisty, nie może jednak być zbyt wysoka i często nie przekracza kwoty jednego tysiąca, jednak wciąż ubiega się o nią bardzo dużo osób, przede wszystkim tych, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy finansowej, ponieważ na przykład czekają aktualnie na swoją miesięczną wypłatę. Pożyczka na dowód osobisty udzielana jest maksymalnie w kilkanaście minut, bez konieczności przechodzenia zbędnego procesu wypełniania formalności przez osobę zainteresowaną, co zdecydowanie zwiększa komfort jej otrzymywania i zachęca do skorzystania usług oferowanych przez bank w przyszłości, jeżeli tylko ponownie zaistnieje tego rodzaju potrzeba.

newsy info newsy zakup na raty pozyczka chwilowa pozyczki splacanie pozyczki sposoby splacania pozyczki d 2 info newsy d 2 pozyczka na wesele minimalna kwota pozyczki kto korzysta z uslug pozyczkowych odsetki podczas splacania pozyczki jednorazowa pozyczka d 3 info newsy d 3 maksymalna wartosc pozyczki wiarygodnosc osoby ubiegajacej sie o pozyczke wniosek o przyznanie pozyczki splacanie pozyczki a wizerunek dluznika pozyczka na dowod osobisty d 4 info newsy d 4 konsekwencje odstapienia od umowy pozyczkowej ubieganie sie o pozyczke pozyczka krotkoterminowa decyzja o otrzymaniu pozyczki uslugi oferowane przez bank d 5 info newsy d 5 pozyczka w ratach pozyczki przez internet kryzys nie jest taki zly strach przed kryzysem coraz wiekszy pora nauczyc sie oszczedzac d 6 info newsy d 6 czy polacy straca na kryzysie nie kazdy przetrwa kryzys finansowy kryzys nie jest mi straszny odczuwasz juz skutki kryzysu nie przejmuj sie kryzysem d 7 info newsy d 7 na kryzysie mozna zarobic dluga droga do przezwyciezenia kryzysu kryzys nie istnieje to tylko wymysl finansowy kryzys rodzinny czym jest zysk finansowy d 8 info newsy d 8 zmiany strukturalne we francji nie boj sie inwestycji kredyt odnawialny w rachunku kraje azji i afryki funkcje finansow i ich znaczenie dla gospodarki d 9 info newsy d 9 emerytura w sluzbie panstwowej gdzie zalozyc konto bankowe wlochy badz ekonomiczny komisja europejska w walce z bezrobociem d 10 info newsy d 10 emerytura w ubezpieczeniach spolecznych zadbaj o zyski firmy gielda rozne wydatki oszczedzanie sposobem na sukces d 11 info newsy d 11 kim w rozumieniu ekonomii jest konsument powstanie deficydu fus dlaczego warto wprowadzic euro prowadzenie wlasnego biznesu cele i srodki polityki finansowej d 12 info newsy d 12 ekonomia w pierwotnym znaczeniu emerytury a rynek pracy gospodarka polska i amerykanska realizacja czym sa akcje d 13 info newsy d 13 niezrozumialy swiat finansow meksyk organ kontroli finansowej gminy dobre zyski obligacje odzwierciedleniem stanu finansow panstwa d 14 info newsy d 14 co to sa akademickie inkubatory przedsiebiorczosci zalety akademickich inkubatorow przedsiebiorczosci jakie przeszkody spotkamy prowadzac wlasna firme dzialalnosc w akademickich inkubatorach przedsiebiorczosci korzysci jakie niesie korzystanie z akademickich inkubatorow przedsiebiorczosci d 15 info newsy d 15 akademickie inkubatory przedsiebiorczosci sposobem na walke z emigracja dzialanie w ramach inkubatorow przedsiebiorczosci co daje akademicki inkubator przedsiebiorczosci jak uniknac bezrobocia po studiach co robic po studiach d 16 info newsy d 16 akademickie inkubatory przedsiebiorczosci jako ratunek przed bezrobociem aik szansa dla zdolnych mlodych ludzi zagrozenia skad bierze sie popularnosc akademickich inkubatorow przedsiebiorczosci dlaczego warto przylaczyc sie do aip d 17 info newsy d 17 aip sposobem na aktywacje zawodowa mlodych kto moze zapisac sie do akademickich inkubatorow przedsiebiorczosci mlodzi przedsiebiorcy z akademickich inkubatorow przedsiebiorczosci aik w budowie sprzyjajacego klimatu do rozwoju przedsiebiorczosci jak odniesc na rynku sukces przy braku srodkow wlasnych d 18 info newsy d 18 strategia biznesu kapital w biznesie motywacja w biznesie ludzie sukcesu zarzadzanie w biznesie d 19 info newsy d 19 akcje w biznesie inwestowanie w biznesie marketing w biznesie biznes plan dokument w biznesie d 20 info newsy d 20 mozliwosci w biznesie skutecznosc w biznesie zobowiazania w biznesie biznes wpisy pod google